Klimaatmars Klimaatmars
Wie het nieuws volgt deze zomer of naar buiten kijkt, ziet droogte, bosbranden, natuurrampen. We ervaren het nu dichtbij! Veel ervan staat niet los van het veranderend klimaat. Oorzaak: broeikasgas.
Daarom loopt een christelijk “blok” op 12 september mee tijdens de klimaatmars. Kijk op https://groenekerken.nl/klimaatmars-2026.  Als je meeloopt, geweldig en laat het dan even weten. Dan kan er misschien "samen uit samen thuis" georganiseerd worden.
Op onze pagina op de website staan meer over de reden van deze klimaatmars en afzonderlijk nog suggesties, die je kunnen helpen naar een duurzamer levensstijl. Ze verwijzen naar handige apps en websites: maak er een hobby van!
Hartelijk dank voor meedenken en bekend maken! 
JelleVegt E. j.vegt01@gmail.com

Klik hier voor de volledige toelichting.
 
Werkgroep Groene Kerken Werkgroep Groene Kerken
De Protestantse Gemeente Maas-Heuvelland is aangesloten bij de Groene Kerkenactie. Dat betekent niet niks. Jaarlijks zetten wij stappen in de richting van een duurzame kerk. Dat kan niet zonder de inzet van mensen en die is er gelukkig.

Dat we Groene kerk zijn merk je al aan het gebruik van fair-tradeproducten en een betere scheiding van ons afval.
Omdat we allen geroepen zijn de schepping te vieren en haar te behoeden organiseren we jaarlijks tenminste twee themabijeenkomsten of – wandelingen en drie themakerkdiensten met als leidend thema duurzaamheid en sociale rechtvaardigheid en maken dat bespreekbaar binnen de gemeente en daarbuiten.

Leden van de Taakgroep ‘Groene Kerken’:
Nelleke de Kruik
Jelle Vegt
Tjitske Vuurmans
Sico Bouwsma

Op afstand Lies Oost en Christine Moraal
Twee nieuwe leden willen op projectbasis incidenteel meewerken.

Plannen voor 2025:
  • In 2025 zetten we in op “verwondering” over de schepping.
  • Wandelingen in de natuur en wijzen op al het kleine dat daar te vinden is.
  • Het organiseren van themabijeenkomsten.
  • Aanbod advies betreffende verduurzaming van de woning.
  • Themadiensten voorbereiden en mede uitvoeren rond een specifiek ‘groen’ thema.
  • Aandacht vragen voor vegetarische catering bij maaltijden in de kerk.
  • Aandacht blijven geven aan keuzes die gemaakt worden rond de aanschaf van koffie, papier, bloemen e.d.
  • Per kerkgebouw een inklapbare kunstboom van hout, waarin we onze vruchten hangen die onze duurzame acties en resultaten symboliseren.
  • We zoeken contact met andere taakgroepen in onze gemeente zoals de groepen Onderweg, Jongeren, vieringen, preekvoorziening enz.
  • Er wordt bewust contact gezocht met andere organisaties die zich bezig houden met duurzaamheid, vooral als deze een relatie hebben met kerkelijke en christelijke organisaties. Samen optrekken is hierin van meerwaarde.  We willen organisaties ook uitnodigen om zich te presenteren bijvoorbeeld tijdens of na een kerkdienst.
Andere plannen zijn nog niet zo ver, dat we ze al kunnen vermelden op deze site, maar wil je er meer van weten, neem contact op!

Als u nu denkt: leuk clubje! Dan heeft u dat goed gezien. Ook u kunt meedoen of alvast uw interesse kenbaar maken.
Geef u op bij de Jelle Vegt, 06-13101133 of beheerpgmh@gmail

 
                                                      

 

 
 
Tips ecovriendelijk kopen en gebruiken Tips ecovriendelijk kopen en gebruiken
In dit document vindt u tips waar u ecovriendelijke producten kunt kopen of producten ecovriendelijk(er) kunt gebruiken.
Heeft u tips die hier nog op passen? We horen het graag. Stuur gerust een bericht naar j.vegt01@gmail.com.
 
Verzamelen voor Kerk in Actie Verzamelen voor Kerk in Actie
Ook de PGMH zamelt in voor Kerk in Actie.

Lever in bij de Sint Janskerk, Maastricht:
Ansichtkaarten (enkel kaarten, die niet in een envelop verstuurd worden)
Bijzondere kaarten: Anton Pieck, Voor het kind, Stichting Kinderpostzegels
Postzegels:  Afknippen met rand van minimaal één centimeter rondom.
Nooit postzegels van ansichtkaarten afweken of afscheuren!

Lees hier hoe het in zijn werk gaat.